Msza święta po łacinie

MSZA ŚWIĘTA PO ŁACINIE

Msze święte po łacinie, to inicjatywa, którą pragniemy odpowiedzieć na ostatnie wyniki syntezy synodalnej Kościoła w Polsce, w której zawarto wzmiankę o tym, że niektóre Msze św. mogłyby być sprawowane z elementami łaciny. W naszym mieście nie sprawuje się publicznie (jak dotąd) Mszy św. po łacinie według Mszału Rzymskiego z 2008 roku. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych na liturgię łacińską Mszy św. z chorałem gregoriańskim. Msze św. będą odbywały się naprzemiennie w kościele Ducha Świętego przy ul. Bułgarskiej 30 (kaplica Matki Bożej Rokitniańskiej) oraz w kościele konkatedralnym św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Mickiewicza 14 (kaplica ,,grecka” w kościele głównym). Liturgie odbywają się według harmonogramu dostępnego na naszej stronie. Msze święte odprawiają: ks. mgr lic. Przemysław Janicki (w parafii konkatedralnej) oraz ks. mgr Paweł Ciborowski-Kozłowski (w parafii Ducha Świętego).

Translate »